“W norweskiej ekipie wszyscy trzymamy się razem!” – wywiad z Johannem Andre Forfangiem

Johann Andre Forfang, Oslo 2018, Raw Air

Johann Andre Forfang świętować będzie niedługo 23. urodziny. Mimo młodego wieku, można uznać go za sportowca spełnionego. Jest medalistą Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata. W wywiadzie opowiedział nam, jakie emocje towarzyszą zawodnikowi, który występuje w roli gospodarza.

Jak się czujesz skacząc w Norwegii, kiedy oczy wszystkich skierowane są na Ciebie?

Skakanie we własnym kraju jest bardzo ważne, zarówno dla mnie, jak i całej drużyny. Jesteśmy u siebie, więc chcielibyśmy zaprezentować się jak najlepiej. Norwegowie wychodzą ze swoich domów i przychodzą pod skocznię specjalnie dla nas. To chyba najlepiej pokazuje, dlaczego zawody w Norwegii są dla nas tak istotne.

Co sądzisz o Raw Air, czyli norweskiej części Pucharu Świata?

Raw Air to nowy, świetny turniej. Jest on równie prestiżowy jak Turniej Czterech Skoczni, a chcąc w nim wygrać, musimy zaprezentować formę wyższą niż zwykle.

Co możesz powiedzieć o ekipie norweskich skoczków narciarskich?

Jesteśmy jedną drużyną. Zawsze staramy się trzymać razem.

Miniony sezon pokazał, że w kadrze jest kilku mocnych zawodników. Czy pojawiła się wśród Was chęć walki o fotel lidera?

Nie wydaje mi się. Jak już mówiłem, jesteśmy jedną grupą, trzymamy się razem i razem trenujemy. Wszyscy jesteśmy równi i nikt nie wydaje się być ważniejszy, czy silniejszy od reszty. Nie mamy takiej osoby, jaką dla polskiej drużyny jest Kamil Stoch!

Johann Andre Forfang zaliczył najlepszy sezon w karierze. Z Igrzysk Olimpijskich powrócił z dwoma medalami – srebrnym i złotym. Z drużyną zdobył złoty krążek podczas Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich. Sezon 2017/2018 zakończył na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.