W Zakopanem powstało muzeum skoków narciarskich! World of Ski Jumping już otwarte

The World of Ski Jumping

Z inicjatywy Fundacji Centrum Skoków Narciarskich i Sportów Zimowych w Zakopanem powstało muzeum. Zobaczycie w nim archiwalne zdjęcia, cenne trofea i usłyszycie ciekawe historie na temat dyscypliny. 

– Mieszkam w Zakopanem i uważam, że brakowało tu atrakcji związanej z tym, co tutaj mamy, czyli skokami narciarskimi. Ludzie kochają tę dyscyplinę i żałuję, że wcześniej nikt o tym nie pomyślał – mówi dla Tygodnika Podhalańskiego były skoczek i prezes Fundacji, Jakub Kot.

Zakopiańczyk zdradził, co można zobaczyć w nowo powstałym centrum. – Zgromadziliśmy mnóstwo pamiątek – poza zdjęciami i archiwami to m.in. puchary, plastrony, narty i inne elementy sprzętu. Można tego dotknąć, założyć i osobiście sprawdzić. Przygotowaliśmy też specjalne miejsce do robienia zdjęć na belce prawdziwego rozbiegu albo stojąc na podium w technologii green screen – dodaje w rozmowie z Fakt24.

Oprócz tego wszyscy przybywający do muzeum będą mogli zaczerpnąć nieco historii na temat skoków narciarskich od twórcy serwisu Niewyraźnie o Sporcie – Maciejem Pawlikiem. – Wielka Krokiew nie jest pierwszą skocznią w Zakopanem, a dopiero czwartą, bo wcześniej mieliśmy skocznie na Antałówce, Kalatówkach, czy w Dolinie Jaworzyńskiej – zaskakuje widzów Tygodnika Podhalańskiego Pawlik.

Odwiedzając muzeum, możemy wesprzeć działanie FCSNiSPZ, której prezesem jest Jakub Kot. Jej celem jest promowanie skoków narciarskich, odkrywanie młodych talentów, czy pomoc w budowaniu karier młodym zawodnikom. Miejsce jest otwarte codziennie od 10:00 do 18:00. 

Źródło: Fakt24 i Tygodnik Podhalański