Walter Hofer w Wiśle. Niezwykły prezent dla dyrektora Pucharu Świata

walter hofer

Niespełna 2 tygodnie temu, Walter Hofer po raz ostatni odwiedził Wisłę w roli dyrektora Pucharu Świata. Po zakończeniu obecnego sezonu Austriak odchodzi na emeryturę. Z tej okazji władze miasta i działacze Polskiego Związku Narciarskiego wręczyli mu pamiątkową statuetkę.

Wisła po raz kolejny była pierwszym przystankiem na mapie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Z tej okazji Walter Hofer spotkał się na kolacji z burmistrzem Wisły, Tomaszem Bujokiem, prezesem PZN, Apoloniuszem Tajnerem oraz dyrektorem zawodów na skoczni im. Adama Małysza, Andrzejem Wąsowiczem.

Zobacz także: Wieczny dyrygent filharmonii skoków narciarskich. Poznaj Waltera Hofera.

Dyrektor PŚ w podziękowaniu za to, co przez ponad 20 lat zrobił dla rozwoju dyscypliny otrzymał piekną, drewnianą statuetkę, wykonaną przez wiślańskiego rzeźbiarza, Grzegorza Michałka. Podobne statuetki otrzymali tegoroczni zwycięzcy zawodów na skoczni w Wiśle Malince.

Zobacz też: Fotorelacja i wygląd statuetki

– Walter Hofer zawsze był przychylny Wiśle, mogliśmy liczyć na jego pomoc i wsparcie. Dlatego postanowiliśmy podziękować mu niezwykłą statuetką, zrobioną na tę okazję z drzewa subfossilnego liczącego 6600 lat – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Następcą Austriaka na stanowisku dyrektora PŚ zostanie Sandro Pertile, pochodzący z Predazzo działacz sportowy, w przeszłości uprawiający skoki narciarskie i kombinację norweską.

na zdjęciu: Walter Hofer || Anna Nagel, www.skijumper.pl