Wbiegną na Wielką Krokiew

Zakopane

Wielkimi krokami zbliża się wielki bieg na Wielką Krokiew. No, może nie taki wielki, bo na czterysta metrów, ale na pewno trudny i wymagający. Uczestniczy zmierzą się z własnymi słabościami, by jak najszybciej dostać się na szczyt skoczni w ramach biegu sprinterskiego Red Bull 400. Druga edycja tego wydarzenia zaplanowana jest na 29 czerwca.

1 czerwca w Wiśle organizowano po raz drugi mistrzostwa kraju w biegu na skocznię im. Adama Małysza. Event, który odbędzie się pod koniec czerwca w Zakopanem, ma dużo większy rozmach. Red Bull jeździ po całym świecie. W bieżącym roku impreza rozgrywana jest na trzech kontynentach! Składa się na nią dwadzieścia wyścigów, w tym ten w sercu Tatr. Pomysł zrodził się osiem lat temu w Austrii i szybko zyskał popularność oraz międzynarodowy format.

Zasady są proste. Zawodnicy startują z podnóża skoczni i starają się w możliwie jak najkrótszym czasie znaleźć na jej szczycie. Ze względu na różnicę poziomów i niezwykłą intensywność biegu, sam wyczyn wymaga ogromnego wysiłku, zaangażowania i przygotowania.

Czy ktoś pobije ubiegłoroczny rekordowy rezultat? Wówczas wśród prawie siedmiuset osób najlepszy okazał się Tomas Celko ze Słowacji. Reprezentant naszych południowych sąsiadów osiągnął imponujący wynik: 3 min. i 44 s. O poprawienie rekordu może postarać się każdy chętny. Zawody są otwarte zarówno dla profesjonalistów, mających za sobą niejeden taki wyścig, jak i dla całkowitych amatorów.

Trwa drugi etap rejestracji internetowej. Jak poinformowali organizatorzy, zostało jeszcze trochę wolnych miejsc. Śmiałkowie muszą się spieszyć, bo zainteresowanie biegiem na Wielką Krokiew jest naprawdę spore. A oprócz niesamowitej przygody i okazji do sprawdzenia się w trudnym wyścigu, na uczestników czekają pamiątki i upominki.

źródło: redbull.com/podhale-sport.pl