Wellinger w Bayernie, Freund wraca na skocznię – co słychać w kadrze Niemiec?

Andreas Wellinger, Oslo 2018

Sezon letni już wystartował. Drugo i trzecioligowcy, rywalizowali w Villach oraz Kranju. Do letniej oraz zimowej rywalizacji przygotowują się również czołowi zawodnicy. Doskonale widać to wśród naszych zachodnich sąsiadów – Niemców.

Droga jeszcze daleka, ale znów skaczę. Po długiej przerwie, dobrze jest znowu być w powietrzu. – napisał na Twitterze Severin Freund.

Severin Freund wrócił do treningów po drugiej kontuzji więzadła krzyżowego. Wyeliminowała go ona z całego sezonu 2017/2018 – w tym z Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Równie dużo powodów do zadowolenia ma również Andreas Wellinger. Jak pewnie wiecie, jestem ogromnym fanem piłki nożnej. – rozpoczął swój wpis na Facebooku mistrz olimpijski z Pjongczang. Niemiec dostał szansę dołączyć do zespołu Bayernu Monachium i wraz z nim udać się na Audi FCB Tour w Stanach Zjednoczonych. Z tego też powodu, nie uda mu się wziąć udziału w zawodach LGP w Hinterzarten.

Z kolei cała kadra Niemiec, przygotowuje się do nadchodzącego sezonu letniego. Najlepsi zawodnicy, powalczą w lipcu o tytuł letniego mistrza Niemiec. Zawody kobiet i mężczyzn odbędą się 13-14 lipca w Hinterzarten. Będzie to ostatni sprawdzian naszych zachodnich sąsiadów, przed inauguracyjnymi zawodami LGP w Wiśle.