Wellinger mistrzem olimpijskim! Stoch czwarty, Hula piąty

Andreas Wellinger, Oslo 2018

Andreas Wellinger został MISTRZEM OLIMPIJSKIM na obiekcie normalnym w Pjongczang. Rywalizację z tytułem WICEMISTRZA zakończył Johann Andre Forfang. Brązowy medal zdobył Robert Johansson.

Niesamowite emocje towarzyszyły nam już po serii próbnej, która zakończyła się kilkanaście minut przed dzisiejszymi zawodami. Zwyciężył w niej Robert Johansson, a za jego plecami czaili się Biało-Czerwoni: Stefan HulaKamil Stoch oraz Dawid Kubacki.

Pierwsza seria konkursowa trwała wyjątkowo długo – ponad 90 minut. Kilku zawodników oczekiwało na swój skok około pięciu minut. Inni, tacy jak Peter Prevc, aż czterokrotnie siadali na belce startowej. Uśrednione wskaźniki wiatru wskazywały około 2 m/s pod narty, w porywach do 5 m/s. W związku z tym, rywalizację rozpoczęto ze stosunkowo niskiej – 14. belki startowej. Dwukrotnie zmieniano ją, kolejno na platformę 13. i 12. Ostatni zawodnicy startowali z bonifikatą 6,4 punkta.

Liderem po pierwszej serii zawodów na obiekcie normalnym w Pjongczang był STEFAN HULA! Za jego plecami uplasowali się ex aequo Johann Andre Forfang oraz KAMIL STOCH. Na półmetku, 20. pozycję zajmował Maciej Kot. Niestety, rywalizację w pierwszej serii zakończył Dawid Kubacki. Skakał w najgorszych warunkach – jako jedyny miał odjęte mniej niż 4 punkty. Adam Małysz skomentował sprawę krótko – wskazał na błąd jury i pochwalił postawę Kubackiego.

W serii finałowej sytuacja zmieniła. Ostatecznie, Andreas Wellinger został MISTRZEM OLIMPIJSKIM na obiekcie normalnym w Pjongczang. Dwa wyśmienite skoki oddał również Johann Andre Forfang i zdobył tytuł WICEMISTRZA OLIMPIJSKIEGO! Brązowy krążek na skoczni K98 uzyskał Robert Johannson. Czwartą lokatę zajął najlepszy z Polaków – Kamil StochStefan Hula zakończył rywalizację na piątej pozycji. Maciej Kot doskoczył do 19. miejsca.

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu olimpijskiego!

Kolejna porcja emocji na arenie Alpensia Jumping Park już za tydzień! Na dużym obiekcie (K125) rywalizacja rozpocznie się o 13:30. W najbliższy piątek, również o 13:30, odbędą się kwalifikacje do konkursu olimpijskiego! Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!