Wellinger triumfuje w Niżnym Tagile. 5 Polaków punktowało w konkursie

Andreas Wellinger, Oslo 2018

Andreas Wellinger zwyciężył w ostatnim konkursie podczas rosyjskiego tournee Pucharu Świata. Podium uzupełnili Richard Freitag oraz Stefan Kraft. Do serii finałowej awans uzyskało pięciu Polaków.

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu w Niżnym Tagile wygrał Norweg Daniel Andre Tande. W czołówce znaleźli się również Andreas Wellinger, Simon Amman, Stefan Kraft oraz Markus Eisenbichler. Awans uzyskał komplet Biało-Czerwonych. Rywalizację rozpoczęto z 5. platformy startowej. Wśród 20 zawodników, którzy nie dostali się do serii finałowej znalazł się 40. Stefan Hula.

Ostatecznie, dwa najlepsze skoki w konkursie oddał Andreas Wellinger. Za jego plecami uplasowali się Richard Freitag oraz Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – zajął 7. lokatę. Pozostali Polacy zajęli następujące pozycje:

  • Maciej Kot – 8. miejsce
  • Piotr Żyła – 16. miejsce
  • Dawid Kubacki – 19. miejsce
  • Jakub Wolny – 26. miejsce

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu!

Kolejny przystanek Pucharu Świata nosi nazwę Titisee-Neustadt. Odbędą się tam dwa konkursy: drużynowy oraz indywidualny. Czy w Niemczech ponownie dojdzie do zmiany lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata? Przekonamy się już za tydzień!