William Rhoads to jeden ze skoczków amerykańskich, którzy próbują nawiązać kontakt z najlepszymi. W minionym sezonie udało mu się zdobyć 12 punktów Pucharu Świata.

Rhoads przez pierwsze kilka lat życia bardzo często wraz z rodziną zmieniał miejsca zamieszkania. Urodził się w New England, później mieszkał w Concord (New Hampshire) i dopiero w wieku sześciu lat zamieszkał w Park City. Stało się tak, ponieważ ojciec Williama został członkiem Komitetu Organizacyjnego Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City 2002. Młody Rhoads od razu dołączył do klubu narciarskiego z Park City i rozpoczął treningi na skoczni.

Pierwsze sukcesy na krajowym podwórku Will odniósł w 2012 roku. Wówczas wygrał juniorskie zawody USSA Junior Nationals w Park City. Pierwszy tytuł mistrza USA seniorów zdobył w sierpniu 2015 w Park City. Kolejne złote medale zdobywał w 2016 oraz 2017.

Na arenie międzynarodowej zadebiutował w 2010 roku w zawodach FIS Cup szwedzkim Falun i od razu zdobył sześć punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. W 2015 roku po raz pierwszy zakwalifikował się do konkursu Pucharu Świata. Miało to miejsce na normalnej skoczni w fińskim Kuopio. W tych zawodach zajął 42. miejsce.

Najlepszymi wynikami w karierze dla Amerykanina jest 2. miejsce w Pucharze Kontynentalnym 2014/2015 w Sapporo, a także 21. miejsce w ubiegłorocznych zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Dobre rezultaty pozwoliły Williamowi na start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyoengchang w tym roku. Najlepszym osiągnięciem na ZIO było 9. miejsce w konkursie drużynowym (wraz z Casey Larsonem, Michaelem Glasderem oraz Kevinem Bicknerem), a indywidualnie 46. miejsce w konkursie na skoczni normalnej.

William Rhoads ma wiele zainteresowań. Największym hobby Amerykanina są podróże. Bardzo często wakacje spędza w Meksyku. Poza podróżami interesuje się także koszykówką, golfem, baseballem i wędrówką po górach. W kwietniu miał okazję rozpocząć mecz najlepszej ligi baseballa na świecie – Major League Baseball na stadionie Chicago Cubs.