Wisła 2016. Ostatnia szansa na odrodzenie polskich skoczków w sezonie

Sezon 2015/2016 był szczególny dla Wisły. Po raz pierwszy przyznano jej dwa pucharowe konkursy. Malinka była w centrum świata skoków narciarskich od trzeciego do piątego marca.

Zeszłoroczne zawody wzbogacono o strefę kibica zlokalizowaną w centrum miasta. Poza kącikiem gastronomicznym oraz zabawami dla kibiców, zaproszono do niej polskich muzyków. Na scenie zagrali m.in. Czadoman i Golec uOrkiestra.

Kwalifikacje odbyły się 03.03.2016. Wygrał je Czech – Roman Koudelka przed Kamilem Stochem. Przystąpiło do nich 13 Biało-Czerwonych, z czego do I serii zakwalifikowało się 9. Konkurs odbył się bez przeszkód. Zwyciężył Roman Koudelka. Podium uzupełnili: Kenneth Gangnes oraz Noriaki Kasai. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – zajął 10. pozycję. W drugiej “10” uplasowało się 4 Biało-Czerwonych:  Stefan Hula (16.), Piotr Żyła (18.), Maciej Kot (19.), Dawid Kubacki (20.).

Drugi konkurs miał odbyć się dzień później – 05.03.2016. Został odwołany z powodu wiatru, który już wcześniej uniemożliwiał oddanie skoków w poprzedzających go kwalifikacjach. Niestety, warunki atmosferyczne nie pozwoliły wykorzystać wiślańskiej szansy na organizację dwóch konkursów Pucharu Świata. Mimo to, dzień zakończył pozytywny akcent. Michael Hayboeck obchodził swoje 25. urodziny. Z tej okazji, na wybiegu skoczni im. Adama Małysza, otrzymał tort i mógł wysłuchać tradycyjnego “100 lat”.