Wstępny kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup

Poznaliśmy wstępne kalendarze FIS na sezon letni. Już 6 lipca do międzynarodowych zawodów powrócą skoczkowie narciarscy, a tydzień później skoczkinie. Pierwsze zawody tego lata mają zostać rozegrane w Szczyrku i w Kranju.

Kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn składa się z szesnastu konkursów na ośmiu obiektach. Rywalizacja ma rozpocząć się planowo 6 lipca w Kranju, a tydzień później przenieść się do kazachskiego Szczuczyńska. Później nastąpi niemal miesięczna przerwa. 10 sierpnia skoczkowie powinni rywalizować w Wiśle, a tydzień później w czeskim Frenstacie. Na przełomie sierpnia i września miałyby odbyć się konkursy w Rasnovie. 14 września skoczkowie będą konkurować w Lillehammer, a tydzień później w Stams. Cały cykl ma się zakończyć zawodami w Klingenthal.

W ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet odbędzie się o połowę mniej konkursów niż u mężczyzn. Panie rywalizować będą w Szczuczyńsku, Szczyrku, Lillehammer i Stams. Na obiektach w Skalitem będzie można obejrzeć zawody pań 8 i 9 sierpnia.

Wstępny kalendarz Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup 2019

W cyklu FIS Cup w okresie letnim zaplanowano 12 konkursów. Na prawie wszystkich obiektach skakać będą zarówno panowie, jak i panie. Tylko w rywalizacji w Pjongczang będą rywalizować jedynie skoczkowie. Cykl FIS Cup rozpocznie się 6 lipca w Szczyrku, natomiast zakończy  zawodami w Villach 6 października.

Największą niespodzianką jest brak Pucharu Beskidów, który w 2017 roku powrócił do kalendarza w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Konkursy w Wiśle i Frenstacie zostały rozbite na dwa osobne weekendy, a w Szczyrku rywalizować mają tylko kobiety.