Wtorkowe treningi zdominowane przez Norwegów. Polacy wysoko

Andreas Stjernen, Oslo 2018

Dzisiejsze treningi, które rozpoczęły się o godzinie 16:00, zostały zdominowane przez Norwegów. Na starcie nie zobaczyliśmy Kamila Stocha i Dawida Kubackiego.

Zwycięzcą pierwszego treningu okazał się  Andreas Stjernen (127 metrów). Tuż za nim uplasował się jego rodak Anders Fannemel (124 metry). Czołową trójkę zamknął Maciej Kot (119,5 metra). Zaskakująco słabo zaprezentował się Domen Prevc (76 metrów), który nie pojawił się na kolejnych treningach. Jak podają słoweńskie media, sztab szkoleniowy postanowił odesłać go do domu, aby szlifował formę na ostatnie tygodnie Pucharu Świata.

W drugim treningu ponownie triumfował Andreas Stjernen (129,5 metra) przed Andersem Fannemelem (129 metrów). Za jego plecami znalazł się kolejny z Norwegów – Johann Andre Forfang (128,5 metra). Piątą i szóstą lokatę zajęli kolejno: Piotr Żyła (125 metrów) oraz Maciej Kot (120 metrów).

W ostatniej serii treningowej, najlepiej pokazał się Stefan Kraft (131,5 metra). Za jego plecami uplasowali się Piotr Żyła (128 metrów) oraz Robert Johansson (126 metrów). Maciej Kot (124,5 metra) zajął piątą pozycję.

We wszystkich seriach treningowych, solidną formę pokazał Jan Ziobro. Przyzwoite skoki nie pomogły mu wywalczyć miejsca w składzie na czwartkowe kwalifikacje. Jak przekazał Adam Małysz, w środowych kwalifikacjach wystartuje jedynie Dawid Kubacki. Piotr Żyła, z powodu nieobecności Domena Prevca, ma zapewnione miejsce w konkursie. Podobnie jak Maciej Kot oraz Kamil Stoch.

Początek kwalifikacji już jutro o godzinie 17:00. O 15:30 rozpocznie się seria próbna.