Wybrano nowego trenera Austrii!

Jak poinformował dziś na swoim Facebooku Alexander Pointner, na stanowisko nowego trenera Austrii został wybrany Andreas Felder. Zastąpi on dotychczasowego szkoleniowca – Heinza Kuttina. 

Na początku kwietnia, o swojej rezygnacji ze stanowiska trenera powiadomił Heinz Kuttin. Wśród powodów odejścia wymieniał krytykę, która dotknęła nie tylko jego osobę, ale również rodzinę. Austriacka Federacja Narciarska ogłosiła wówczas, że poszukiwania nowego szkoleniowca rozpoczną we własnym kraju.

Jak się okazuje, na miejsce Kuttina wybrano Andreasa Feldera. O sprawie poinformował Alexander Pointner. – Andi Felder zostaje nowym trenerem ÖSV. Czy ukształtuje reprezentacje Austrii do czasu mistrzostw świata w 2019 roku? – napisał na swoim Facebooku.

Austriak zasłynął jako srebrny medalista olimpijski oraz sześciokrotny medalista mistrzostw świata. W 1986 roku zdobył złoty krążek za wygraną na mistrzostwach świata w lotach, a w sezonie 1990/1991 sięgnął po kryształową kulę. Po odwieszeniu nart rozpoczął karierę trenerską. Współpracował już z reprezentacją Austrii w skokach narciarskich oraz Niemiec w kombinacji norweskiej. W ostatnim czasie prowadził również kadrę austriackich skoczkiń.

W karierze stanął 51 razy na podium, w tym odniósł 25 zwycięstw. Czy przyniesie szczęście również swoim nowym podopiecznym? Przekonamy się o tym w następnym sezonie.

fot. nachrichten.at