“Po świetnych treningach poczułem dużą energię” – wypowiedzi skoczków po konkursie LGP w Courchevel

Na alpejskiej skoczni Tremplin du Paz konkurs Letniej Grand Prix wygrał Evgeniy Klimov z Rosji. Na kolejnych miejscach uplasowali się Daniel Huber z Austrii oraz Roman Koudelka z Czech. Co mówią jego bohaterowie?

Roman Koudelka w wywiadzie dla portalu czech-ski.com stwierdził: “Po poprzednim sezonie zastanawiałem się nad swoją przyszłością, postanowiłem spróbować. Teraz widzę, że była to dobra decyzja”. O konkursie wypowiadał się bardzo pozytywnie: “Jestem zadowolony z dzisiejszych skoków. Po kilku świetnych treningach poczułem dużą energię i wykorzystałem ją w zawodach.”

Dla portalu sloski.si na temat swoich skoków wypowiedział się Słoweniec Timi Zajc, który w Courchevel zajął 4 miejsce. “W kwalifikacjach skakałem bez dużej presji i udało mi się pokazać na co mnie stać. W zawodach skoki były dobre, lecz zabrakło techniki. Widzę, że najlepsi skoczkowie są w zasięgu ręki i jest to dla mnie świetna motywacja do pracy przed sezonem zimowym.”

Na temat konkursu we Francji z trenerem Rosjan Evgeniyem Plekhovem porozmawiał portal skijumpingrus.ru. Szkoleniowiec nie krył zadowolenia ze zwycięstwa swojego podopiecznego: “Klimov pomimo upadku w sesji treningowej, zdołał podtrzymać motywację i oddać znakomite próby w konkursie. Oczywiście mamy jeszcze wiele pracy nad fazą lotu oraz lądowania, ale pierwsza wygrana w Letniej Grand Prix bardzo nas cieszy.”

Portal usanordic.org opublikował wypowiedź trenera drużyny amerykańskiej Bine Norcica, którego podopieczny Kevin Bickner zajął w Courchevel 11 miejsce. “Powinniśmy być zadowoleni z wyniku na tle silnej grupy rywali, ale jest jeszcze bardzo dużo miejsca na rozwój. Jesteśmy przekonani, że plany treningowe idą w dobrym kierunku. To były pierwsze zawody w tym sezonie letnim i jesteśmy szczęśliwi z miejsca, w którym się znajdujemy.”

Konkurs w Courchevel był czwartym w kalendarzu LGP. Kolejne zawody odbędą się w japońskiej Hakubie.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl