Zaprezentowano trofea dla medalistów MŚ w Seefeld

Seefeld - trofeum

Poza tradycyjnym medalem w formie śnieżynki, medaliści Mistrzostw Świata otrzymują od organizatorów okolicznościowe nagrody specjalne. Pamiętamy jak Piotr Żyła, a później jego dzieci, cieszyły się z miśka i konika, które Wiślanin odebrał w Predazzo i Falun. Co od austriackiej federacji otrzymają laureaci konkursów w Seefeld?

Jak czytamy na stronie oesv.at, na medalistów w Seefeld czekają drewniane pamiątki przygotowane przez firmę Swarovski Kristallwelten we współpracy z Stora Enso. Dzięki uzyskania wzoru na kształt gór, trofea, które otrzymają narciarze, mają przywoływać niesamowite wspomnienia, jakie pozostawia wyjątkowy krajobraz Seefeld.

W uzasadnieniu wybranej formy nagrody, możemy zauważyć, iż motywem kierującym były walory ekologiczne. – Drewno przynosi korzyści nie tylko dla infrastruktury, ale jest również ekologiczne. Przez długi okres może przechowywać dwutlenek węgla, dzięki czemu dba o odpowiedni stan środowiska – mówi Herbert Jöbstl, dyrektor zarządzający Stora Enso Austria.

Trofeum projektu Christopha Hassa, wzbogacone zostało o znajdujące się wewnątrz drewnianej konstrukcji kryształy. Wykonano je w trzech kolorach – brązowym, srebrnym i złotym. Mają mieć dzięki temu wyjątkową wartość symboliczną i emocjonalną.

Źródło: www.oesv.at / Swarovski Crystal
fot. Trofea przygotowane na MŚ w Seefeld || © Swarovski Crystal