Zawody Pucharu Świata 2019 w Klingenthal?

Powrót Pucharu Świata do Klingenthal? Niemiecka miejscowość ma możliwość zorganizowania zawodów na Vogtland Arena (K 125, HS 140) w 2019 roku. Dwie grudniowe rywalizacje ugościłyby kibiców z całego świata w otoczeniu świątecznego targu i przedwigilijnej atmosfery. 

Rywalizacja w Klingenthal miałaby trwać w trakcie Bornkinnelmarkt, czyli świątecznego targu. Odbywa się on zawsze w trzeci weekend Adwentu i oprócz bożonarodzeniowych straganów, oferuje liczne atrakcje, takie jak gry, koncerty, czy spotkanie z Mikołajem. Jak przyznał dyrektor wykonawczy Pucharu świata w Klingenthal – Alexander Ziron – organizatorzy od lat rozważają organizację Bornkinnelmarkt na terenie skoczni. – Pomysł ten wcale nie jest stratą czasu, wręcz przeciwnie. Rozważamy wykorzystanie chat z wioski sportowców w Vogtland Arena na świątecznym rynku od dobrych sześciu lat – powiedział w rozmowie z Freiepresse. 

Jednak pomysł bożonarodzeniowego jarmarku na Vogtland Arena mógłby zostać zrealizowany tylko wtedy, gdy nie będzie tam zawodów. – Widzę pewne zagrożenie, związane z Bornkinnelmarkt w centrum miasta i konkursem Pucharu Świata w Vogtland Arena w tym samym czasie. Oba wydarzenia mogłyby sobie wzajemnie odbierać odwiedzających. To nie powinno mieć miejsca – mówi Ziron. Należałoby przeanalizować możliwość rozłożenia straganów naprzeciwko skoczni. Takie rozwiązanie nie kolidowałoby ze sobą. Zainteresowani mogliby odwiedzić dwa miejsca równocześnie. – To jest pomysł, który należy przetestować pod kątem szans na sukces – zaznacza. 

Kiedy poznamy ostateczną decyzję? – Mamy ponad rok na znalezienie rozwiązania. Daty są znane, pierwsze sugestie są na stole. Powinniśmy zebrać się w ciągu kilku następnych tygodni, żeby podjąć decyzję. Z mojego punktu widzenia, wszystko musi być jasne do końca kwietnia – podsumowuje Ziron. 

Klingenthal ostatni raz organizowało zawody Pucharu Świata w grudniu 2016 roku. Wówczas w konkursie drużynowym zwyciężyli Polacy, a w indywidualnym triumfował Domen Prevc. Czy po trzech latach rywalizacja powróci na obiekt Vogtland Arena?

Fot: klingenthaler.de
Źródło: freiepresse.de