Zgrupowanie polskiej kadry w Zakopanem

zgrupowanie

Ostatnie treningi Biało-Czerwonych przed Turniejem Czterech Skoczni odbędą się na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi. Podobnie jak przed rokiem, będzie to tajne zgrupowanie. W jego trakcie ograniczony zostanie ruch turystyczny.

Jak informuje portal zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportowego, w najbliższych dniach nastąpi ograniczenie możliwości zwiedzania skoczni oraz korzystania z kolejki linowej i platformy widokowej.
Terminy utrudnionego dostępu:

  •  19 grudnia (środa), od godz. 12:00 do 15:00
  •  20 grudnia (czwartek), od godz. 12:00 do 15:00
  •  21 grudnia (piątek), od godz. 12:00 do 15:00

Ograniczenie spowodowane jest, ostatnimi przed Turniejem Czterech Skoczni, treningami podopiecznych Stefana Horngachera na Wielkiej Krokwi. Skoczkowie nie tylko szlifują na nich formę, ale i zazwyczaj sprawdzają sprzęt. Podobna sytuacja miała miejsce przed rokiem. 

Ubiegłoroczne zgrupowanie i testy w Zakopanem zdały egzamin. Kamil Stoch obronił wywalczony sezon wcześniej tytuł. Dobrze zaprezentowali się również pozostali Polacy. Dawid Kubacki sięgnął wówczas po pierwsze podium w karierze (Oberstdorf, 30.12.2017), a cykl zakończył na 6. lokacie. Piotr Żyła i Stefan Hula zakończyli zmagania w drugiej dziesiątce.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl