Zillertal. Norwedzy triumfują w Ski jumper’s Golf Trophy 2018!

Ski Jumper's Golf Trophy | Stefan Kraft i Johann Andre Forfang

Reprezentanci Austrii, Norwegii, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady spotkali się w austriackim Zillertal. Zawodnicy nie rywalizowali jednak na nartach, bo jako broń posłużył im kij golfowy. W tegorocznej edycji Ski Jumper’s Golf Trophy zwyciężyli Norwedzy!

W piątek, zawodnicy czterech różnych państw spotkali się na polu golfowym Golfclub Zillertal Uderns. Arena rywalizacji mieści się w samym sercu Tyrolu, kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Innsbrucka, niedaleko granicy z Włochami. Rozciąga się na ponad 65 hektarach i posiada 18 dołków golfowych.

W rywalizacji o nazwie SGT (Ski jumper’s Gold Trophy) wzięli udział reprezentanci Austrii, Norwegii, USA oraz Kanady. Wśród uczestników można było dostrzec również skoczkinię – Maren Lundby. Ostatecznie w rywalizacji zwyciężyli Norwedzy.

Skoczkowie nie po raz pierwszy spotykają się w celu golfowej rywalizacji. W ubiegłej edycji, zawodnicy rywalizowali w tym samym miejscu, podczas zgrupowania podopiecznych (wówczas) Heinza Kuttina. W konkursie wystartowali Finowie, Norwegowie, Norweżki oraz Austriacy. Ostatecznie trofeum zgarnęli ci ostatni…

Z kolei dwa lata temu spotkały się jedynie dwie reprezentacje – Austrii i Norwegii. Także wtedy triumfowali podopieczni Heinza Kuttina.

Jak widać, nie samymi skokami człowiek żyje. W sercach zawodników znalazło się również miejsce na mniej ekstremalny sport.