Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży – Lozanna 2020

Lozanna 2020

Widać postępy w pracach nad organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Lozanna 2020. Organizatorzy przyznają, że wyprzedzili wstępnie stworzony harmonogram działań.

Lozanna 2020 ma być trzecią edycją Zimowych Igrzysk Młodzieży – po Innsbrucku 2012 i Lillehammer 2016. W kwietniu, przygotowania do wydarzenia weszły w fazę organizacyjną. Dyscypliny ujęte w programie tej wielkiej imprezy mają być rozgrywane w różnych szwajcarskich miejscowościach:

  • curling – Champéry
  • narciarstwo alpejskie – Les Diablerets
  • freestyle – Leysin
  • ski cross, snowboard cross – Villars-sur-Ollon
  • dyscypliny ślizgowe, zjazdy na długich trasach – St. Moritz
  • łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie – Lozanna
  • biathlon, kombinacja norweska, skoki narciarskie – Prémanon

Na czas wydarzenia, Uniwersytet w Lozannie ma stać się międzynarodową wioską olimpijską dla sportowców.

Prezydent Patrick Baumann, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a jednocześnie przewodniczący Światowego Stowarzyszenia Międzynarodowych Federacji Sportowych, na spotkaniu głośno podkreślił, że: Igrzyska Olimpijskie mogą być wykorzystywane jako narzędzie zrównoważonego rozwojuW Lozannie jesteśmy świadkami niesamowitej i niestrudzonej pracy zespołów organizacyjnych, gmin i wolontariuszy dążących do osiągnięcia wspólnego celu. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęli do tej pory. Ze wspaniałymi widokami Alp szwajcarskich, jako nasze naturalne tło i serce Ruchu Olimpijskiego, będziemy mieli pamiętne Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży.

W Prémanon, pierwszą skocznie narciarską (K70) o nazwie “Les Tuffes” wybudowano w 1953 roku, a w 1954 odbyły się tutaj pierwsze międzynarodowe zawody. Skocznie K76 i K45 były kiedyś bardzo ważnym ośrodkiem treningowym w tym regionie. Zostały zbudowane w 1976 roku. W 2017 roku rozpoczęła się gruntowna przebudowa kompleksu, a w 2018 firma Peter Riedel Sports Technology zainstalowała na obiekcie nowoczesne tory lodowe.

Do rozpoczęcia trzecich Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Lozanna 2020 pozostało 16 miesięcy. Wydarzenie trwać będzie od 10 stycznia do 19 stycznia w Szwajcarii.

źródło: www.insidethegames.biz / www.lausanne2020.com