Zmiany w zarządzie PZN

Andrzej Wąsowicz, Wisła 2017

Choć do inauguracji Pucharu Świata w Wiśle można już odliczać godziny, to ostatnie dni przyniosły niespodziewane zmiany. Ze stanowiska zrezygnował dyrektor wykonawczy zawodów w Wiśle – Andrzej Wąsowicz.

Andrzej Wąsowicz w latach 1988-2003 był prezesem Klubu Sportowego Wisła w Wiśle, a później KS Wisła Ustronianka. Od samego początku angażował się w działalność Polskiego Związku Narciarskiego. Ostatnio, zajmował stanowisko vice-prezesa zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Ponadto, odpowiedzialny był za organizację letnich oraz zimowych zawodów w Wiśle Malince.

Sprawa złożenia dymisji przez Wąsowicza nie jest szeroko komentowana w mediach. Jak przyznaje były vice-prezes, w rozmowie dla Polskiego Radia: Nowa ustawa o sporcie nakazuje lustrację, której się nie poddałem i siłą rzeczy napisałem rezygnację, bo nie chcę się w to bawić. Andrzej Wąsowicz ukończył studia w Wyższej Szkole Oficerskiej w Warszawie. W okresie PRL-u był oficerem Wojsk Ochrony Pogranicza.

Jak informuje Polski Związek Narciarski, nowym dyrektorem wykonawczym Pucharu Świata w Wiśle został Tomasz Wieczorek – sekretarz generalny związku. Andrzej Wąsowicz pozostanie prezesem zarządu Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.