Znamy kadry Niemiec na najbliższy sezon. Powrót Severina Freunda

Richard Freitag, Oslo 2018

Niemiecki Związek Narciarski ogłosił kadry na sezon 2018/2019. Do rywalizacji powróci Severin Freund.

Reprezentacja Niemiec, jest jedną z niewielu ekip, w której nie doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca. Pozostał nim Werner Schuster. W skład jego sztabu trenerskiego weszli m.in.: Jens Deimel, Roar Ljoekelsoey i Christian Winkler. Trzon kadry narodowej stanowić będą Richard FreitagAndreas Wellinger oraz powracający do zdrowia po kontuzji kolana Severin Freund. Skład uzupełnią: Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke i Constantin Schmid.

Zapleczem kadry Niemiec pokieruje Bernhard Metzler. W skład jego drużyny wejdą: Moritz Baer, Martin Hamann, Felix Hoffmann, David Siegel, Cedrik Weigel, Tim Fuchs, Marinus Kraus, Andreas Wank, Justin Lisso, Luca Roth.

Powracający do zdrowia Severin Freund, po raz drugi walczył z kontuzją kolana. W trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata w Lahti 2017 zerwał więzadła krzyżowe. Sytuacja powtórzyła się również, przed ubiegłym sezonem. Niemiec ma na swoim koncie 6 medali Mistrzostw Świata (2 złote), złoty medal olimpijski, 3 medale Mistrzostw Świata w Lotach oraz Kryształową Kulę.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl