Mamy medal Mistrzostw Świata! Żyła na podium, Kraft z dubletem!

Piotr Żyła, Oslo 2018

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w konkursie Mistrzostw Świata w Lahti na skoczni dużej. Stefan Kraft zdobył drugi złoty medal. Wszyscy Polacy znaleźli się w czołowej dziesiątce.

Piotr Żyła zdobył czternasty krążek w historii polskich skoków narciarskich, a piąty brązowy. Podopieczny Stefana Horngachera, po najdłuższym skoku w konkursie (131,5 metra), awansował na podium z szóstej pozycji. Maciej Kot awansował z lokaty dwunastej na szóstą. Tuż za jego plecami znaleźli się Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. 

Dzisiejszy triumfator – Stefan Kraft – zdobył w Lahti trzeci medal. W zeszłym tygodniu podbił skocznię normalną oraz zakończył zmagania drużyn mieszanych na drugiej pozycji. Z kolei Andreas Wellinger, zdobył swój drugi tytuł wicemistrzowski. Powtórzył osiągnięcie ze skoczni K-90. Ponadto, wraz z kolegami i koleżankami z drużyny, triumfował w narciarskim mikście.

Piotr Żyła dołączył do grona polskich indywidualnych medalistów Mistrzostw Świata. Poza nim, chwały dostąpili: Stanisław Marusarz, Antoni Łaciak, Stanisław Gąsienica Daniel, Adam Małysz i Kamil Stoch. Jest to trzeci brązowy medal naszego zawodnika. Poprzednie, dwa brązowe, wywalczył wraz z drużyną w Val di Fiemme oraz Falun.

Wszyscy polscy skoczkowie znaleźli się w pierwszej ósemce dzisiejszych zawodów. Drużynowo zaprezentowali się najlepiej spośród wszystkich reprezentacji. Na kolejne solidne skoki naszych zawodników możemy liczyć już w sobotę. Kilka minut po godzinie szesnastej rozpocznie się konkurs drużynowy. Liczymy na kolejne medale naszej ekipy!