Żyła na podium w Klingenthal! Kubacki zwycięża w całym cyklu!

Dawid Kubacki

Słoweniec Anze Lanisek wygrał ostatni w tym sezonie konkurs Letniego Grand Prix. Mimo niesprzyjającej aury, w Klingenthal udało się rozegrać pierwszą i jedyną serię zawodów.

Dzisiejszy triumfator uzyskał 139,5 metra, dzięki czemu wywalczył 137,6 pkt. Trzeba powiedzieć, że zawodnik ze Słowenii zwyciężył dzięki stosunkowo niskiemu numerowi startowemu (20.) pozwalającym na skok z czternastej belki startowej.

Na 2. miejscu uplasował się Marius Lindvik, który stracił do Laniska 1 punkt. Norweg uzyskał 148 metrów. Ku radości polskich kibiców, na podium wskoczył także Piotr Żyła. Wiślanin poszybował na 135 metr.

Polskich kibiców najbardziej interesowała walka pomiędzy Dawidem Kubackim a Yukiyą Sato. W walce o triumf w łącznej klasyfikacji lepiej wypadł Polak. Mistrz świata z Seefeld skoczył na 131,5 metra, co pozwoliło zająć 5. lokatę. Japończyk był 11.

Pierwszą piątkę uzupełnił Ryoyu Kobayashi.

Do czołowej dziesiątki wskoczył także Jakub Wolny. Mistrz świata juniorów z Predazzo uzyskał 138 metrów, co dało 7. lokatę.

W konkursie wystartowało również czterech innych polskich zawodników. 13. pozycję zajął Klemens Murańka, 14. był Maciej Kot, zaś w trzeciej dziesiątce uplasowali się Kamil Stoch i Stefan Hula.

Dla Dawida Kubackiego jest to druga w karierze wygrana w łącznym cyklu Letniego Grand Prix.